چند روش برای این که کسب و کار فیزیکی خود را به روز کنید تا از فضای آنلاین مشتری جذب کنید

چند روش برای این که کسب و کار فیزیکی خود را به روز کنید تا از فضای آنلاین مشتری جذب کنید

چند روش برای این که کسب و کار فیزیکی خود را به روز کنید تا از فضای آنلاین مشتری جذب کنید-بلاگ عمدکس

1396/12/06

نویسنده : شیدا بختیاری


جدای از این که تعداد زیادی از افراد هستند که فقط کسب و کار اینترنتی دارند و به شکل مجازی فعالیت می کنند، افرادی که فروشگاه های فیزیکی و مغازه دارند هم میتوانند از فضای مجازی مشتری جذب کنند و کسب و کار اینترنتی خودشان را راه اندازی کنند و در کنار سایر روش های ترقی در کسب و کار،  یک برگ برنده نسبت به رقیبانشان که فقط کار مجازی میکنند خواهند داشت چون برخی از افراد در همه ی صنعت ها تمایل دارند ابتدا جنس را لمس کنند و بخرند و دوست دارند به فروشگاه مجازی مراجعه کنند.

در ادامه به راه هایی که میتوانیم کاربران فضای انلاین را به فروشگاهمان جذب کنیم میپردازیم.

١.از فضای شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

قبل از هرچیز این را در نظر بگیرید که اگر قرار است در ده شبکه اجتماعی صفحه بسازید و ماهی یک بار اپدیتش کنید خیلی قشنگ تر و ابرومندانه تر است که اصلا صفحه ای نسازید!

ابتدا شبکه اجتماعی مورد نظرتان را انتخاب کنید، (لازم نیست در همه شبکه ها عضو باشید چون مدیریت همه انها وقت گیر است،و بهتر است روی یک الی دو شبکه اجتماعی تمرکز کنید). قدم بعدی تبلیغ کالاهایتان در این شبکه ها است اما به چه شکلی؟ همه ما افرادی را میشناسیم که در کل صحبت هایشان در حال حرف زدن از خودشان هستند و عملا طرف مقابل را گوشی برای شنیدن حرف هایشان می دانند و رابطه ای یک طرفه و غیر جذاب بر قرار میکنند! اگر شما شروع کنید به پست های زیاد و بی رویه با فاصله زمانی کم فقط برای اعلام قیمت کالایتان، قطعا صفحه جالبی برای کاربران نخواهید بود.

سعی کنید پست های تکراری و پشت هم نگذارید،در پست تان داستانی جالب متناسب و مربوط به عکس مورد نظر قرار دهید تا جذاب شود، مثلا خیلی افراد در زیر عکس سلفی شان داستان ها و شعر های معنوی مینویسند که هیچ ربطی به عکس ندارد، قطعا در فضای کسب و کار این موضوع پرنگ میشود و مدیریت سخت تری هم خواهد داشت، سعی کنید علی رغم نوشتن قیمت کالا چیزی جالب در پشت ان قرار دهید. مثلا میتوانید یک عکس هنری جالب ازکارتان تهیه کنید یا کاربرد جنس را بیان کنید یا تاریخچه کالا یا هر چیز دیگری به ان اضافه کنید تا خشک و خالی و بی روح نباشد به قول معروف با اب و تاب محصولتان را ارائه کنید!

٢-وب سایت خودتان را بسازید.

برای این کار می توانید از سرویس وبلاگ هایی مثل بلاگفا و… (سایتی که این سرویس ها تحویل شما میدهند با پسوند بلاگفا ، پرشین بلاگ و…است) که رایگان هستند استفاده کنید، همچنین می توانید صفحه منحصر به فرد خودتان را بسازید.

برای مثال گوگل دات کام یا ای ار یا…برای اینکار باید دامنه مورد نیاز خودتان را خریداری کنید و برای ان هاست و قالب تهیه کنید، لازم نیست از قالب های گران و برنامه نویس استفاده کنید! بهتر است برای شروع کار از قالب های اماده وردپرس،جومولا و…استفاده کنید تا هم هزینه خیلی کمی داشته باشد و هم کاربری اسان تری داشته باشد.

در فضای وب بر خلاف شبکه های مجازی شما با خیال راحت میتوانید هرچقدر که دلتان میخواهد با فاصله زمانی کم اجناستان را قرار دهید و به نمایش عموم در بیاورید، اما همان طور که گفتیم فراموش نکنید که کالایتان را با اب و تاب توضیح دهید، یک سایت زشت مانند یک مغازه به هم ریخته دوست داشتنی نخواهد بود. پس برای سایتتان از رنگ های زیبا و عکس های جذاب استفاده کنید! برای سایتتان میتوانید عکس ها و وکتور های اماده را از سایت هایی مانند پینترست  که کاملا رایگان هستند دانلود کنید. روی عکس ها میتوانید با سایت ها و نرم افزار های گوناگونی مانند canvaنوشته بنویسید که اموزش انرا در اینده برایتان قرار خواهیم داد.

 

و در اخر فراموش نکنید که راه اندازی کسب و کار اینترنتی اسان است اما پرداختن به ان و به فروش تبدیل کردنش به زمان و نظم نیاز دارد، در مقاله های بعدی به اموزش هایی در حوزه نحوه فروش انلاین خواهیم پرداخت.