١٢ راه برای تاثیر گذارتر کردن فضای فروشگاه

١٢ راه برای تاثیر گذارتر کردن فضای فروشگاه

١٢ راه برای تاثیر گذارتر کردن فضای فروشگاه-بلاگ عمدکس

1396/12/12

نویسنده : شیدا بختیاری


این جمله یک کلیشه نیست: شما هرگز شانس دوباره ای برای تاثیر اولیه در ذهن خریدارتان ندارید.

هرچه برای اولین برخورد در او شکل بگیرد، احتمالا در او ادامه دار خواهد بود. چون شما دیگر ارتباطی یا ان خریدار ندارید که بخواهید در اینده تصویر ذهنی اولیه اش از فروشگاهتان را تغییر دهید. پس بهتر است که با بهبود فضای فروشگاه به انها کمک کنیم برای بازدید اول از فروشگاه ما تصویر مثبتی در ذهنشان نقش ببندند.

 

از موارد زیر برای تاثیر مثبت در اولین برخورد برای مشتری تان می توانید استفاده کنید:

۱-شکلات

شکلات ممکن است اصلا خورده نشود یا خیلی زود تمام شود.(بسته به منطقه و فرهنگی که در ان کار می کنید متفاوت خواهد بود)اما شیرینی و شکلات همیشه در ذهن همه ی سراسر دنیا حس جشن و شادی و روز های میمون را تداعی میکند.

 

۲-خنده و چهره بشاش

زیبایی صورت شما که با یک لبخند ساده دو چندان می شود و هرگز نیازی به اصلاح های عجیب برای اقایان و یا ارایش های زیاد برای خانم ها ندارد.

 

۳-خیریه

مقداری از سود ماهیانه حتی بسیار اندک را به خیریه تعلق دهید. تا هم خودتان کار مثبتی کرده باشید و حس خوبی داشته باشید و هم خریداران شما به جهت فکری مثبت شما پی ببرند.

 

۴-برندسازی وسایل

ممکن است حک کردن لوگوی مفازه یا نام مغازه تان روی تیشرت های خودتان و فروشندگان تان یا لیوان های مغازه و خودکارها و…گران تمام شود اما کاری بسیار جذاب خواهد بود و اگر از پس هزینه هایش بر می ایید حتما این کار را انجام دهید.

 

۵-نور پردازی

از نورهای طبیعی زیبا استفاده کنید،نه نور زرد و نارنجی که دلگیر و گرم است، نه نور مهتابی! چراغ های ال ای دی رنگ خوبی دارند و محیط را تازه و مدرن می کنند. به علاوه مصرف انرژی کمتری هم دارند. از یک منبع نور بزرگ استفاده نکنید و به جایش از چندین و یا ده ها نور کوچک سقفی استفاده کنید تا نور یک دست تر و طبیعی تری داشته باشید.

 

۶-اثار هنری

بنا به صنعتی که در ان فعالیت می کنید میتوانید از تابلو های نقاشی مرتبط با موضوع استفاده کنید. البته حتما لازم نیست مغازه تان را تبدیل به یک موزه از تابلوی گران قیمت تبدیل کنید! یک نقاشی کپی شده هم میتواند اثر خوبی روی مخاطب شما بگذارد. خلاق باشید! تابلو هنری تنها یک مثال است. اگر در حوزه خودرو فعالیت می کنید، ممکن است تابلو هنری نقاشی گزینه مناسبی برای شما نباشد. می توانید از یک ماشین قدیمی،عکس خودرو قدیمی یا…استفاده کنید.

 

۷-گیاهان

از گیاهان در دکور مغازه و فروشگاهتان استفاده کنید. رنگ سبز گیاه نماد طبیعت و زیبایی است و به شکل غریزی حس مثبتی را در همه ی انسان ها و حتی جانداران دیگر زنده می کند و مزیت دیگر ان تصفیه کردن هوای مغازه و در پله بعد شهرمان است. همه گیاهان سبز به بهبود هوای محیط کمک می کنند اما تعدادی از گیاهان اپارتمانی توسط سازمان های جهانی معرفی شده اند که تاثیر خیلی بیشتری در این جهت دارند،مانند شامادورا و سانسوریا و ...

 

حتما اگر تصمیم به تهیه گیاه یا درختچه برای محل کارتان گرفته اید به نکات زیر توجه کنید:

١-گیاهان اپارتمانی به هیچ وجه به نور مستقیم خورشید نیاز ندارند و حتی نور مستقیم موجب از بین رفتن انها می شود و فقط به روشنایی روز نیاز دارند.

٢-اگر مغازه تان بدون روشن کردن چراغ تاریک است و روشنایی روز را ندارد، برای ادامه حیاط گیاه از چراغ های فلوئورسنت استفاده کنید.(نور این چراغ ها سفید و زیبا است)

٣-ممکن است هنگام خرید به شما خاک های برگ یا…پیشنهاد شود،اما ترجیحا فقط از خاک های استریل هلندی استفاده کنید تا موجب تولید پشه و…نشود.

۴-اکر حرفه ای نیستید گیاهان اسانی را انتخاب کنید که به رسیدگی کمتری نیاز دارند.

۵-یک گیاه به تنهایی مانند همه ما انسان ها احساس خوبی ندارد و احتمال از بین رفتنش بیشتر می شود،حداقل دو گیاه را انتخاب و خریداری کنید و کنار هم قرار دهید.

 

۸-مبلمان و صندلی

حتی اگر فضای مغازه تان کوچک است یک صندلی شیک و زیبا تهیه کنید و اگر فضای کافی دارید از مبلمان استفاده کنید.

 

۹-اب یا چای

برای خریداران اب و یا هر نوشیدنی دیگری قرار دهید.

 

۱۰-دسترسی معلولین

اگر شرایطش را دارید درب ورودی مغازه تان را طوری طراحی کنید تا ویلچیر بتواند به ان وارد شود و روی درب مغازه تان یا هر جای دیگر این را ذکر کنید تا حسن نیت شما مشخص شود.

 

۱۱-نور بیشتر برای موارد خاص

اگر جنس خاصی دارید و یا می خواهید لوگوی مغازه تان بیشتر در چشم باشد، انرا با نور پردازی ویژه روشن تر کنید. این کار به تاثیر گذارتر کردن فضای مغازه شما کمک می کند.

 

۱۲-شبکه های اجتماعی

روی دیوار یا هرجای دیگر لوگو و ایدی شبکه های اجتماعی تان را نمایش دهید.