هزینه‌ی افتتاح یک رستوران

هزینه‌ی افتتاح یک رستوران

هزینه‌ی افتتاح یک رستوران-بلاگ عمدکس

1396/12/12

نویسنده : شیدا بختیاری


با توجه به تعداد زیاد متغیرهای درگیر در انواعی از رستوران‌های مختلف، هزینه ی راه اندازی رستوران به فاکتورهای متعددی بستگی خواهد داشت. چطور رستوران خود را بزرگ خواهید کرد و چه نوع غذایی را سرو خواهید نمود؟ کارآفرینانی که به دنبال افتتاح یک رستوران هستند باید از ابتدا تصمیم بگیرند که حرفه‌ی خودشان را بنا خواهند کرد یا خیر، مغازه‌ای موجود را خواهند خرید یا خیر و سرمایه‌گذاری خواهند کرد یا نه.

بعد از خواندن این مطلب توصیه می شود مقاله " برنامه ریزی برای افتتاح اولین فروشگاه  " را هم مطالعه کنید. در آن مقاله نکاتی کلی برای راه اندازی اولین کسب و کار فروش شخصی گفته شده است 

 

هزینه‌های افتتاح یک رستوران از ابتدا

اگر شما برای ساخت کسب و کار رستوران خود برنامه‌ریزی می‌کنید، زمین آن احتمالاً  چند ده یا چند صد میلون تومان یا بیش‌تر هزینه خواهد گرفت. هیچ راهی وجود ندارد تا هزینه‌ی متوسط افتتاح یک رستوران را تعیین کنید و بهترین راه برای آگاه شدن از هزینه این است که بدانید چطور بودجه‌ی طرح تجاری خودتان را محاسبه کنید. هزینه‌های راه‌اندازی عبارتند از:

 

اجاره یا رهن

 

کارکنان (جذب نیرو، آموزش، جابجایی‌های مربوط به پیشرفت مدیران و مساعده‌ی ساعتی)

 

ذخیره‌ی مواد

 

خدمات رفاهی

 

هزینه‌های به دست آوردن مشتریان

 

هر هزینه‌ی دیگر وارده در رابطه با راه‌اندازی

 

خریدن کسب و کاری موجود

 

زمانی که شما یک رستوران موجود را می‌خرید، مهم است تا همه‌ی اطلاعاتی را جمع‌آوری کنید که می‌توانید آن‌ها را قبل از خریداری رستوران به دست آورید. حتماً با یک وکیل یا حسابدار مشورت کنید تا به شما کمک کند درک واضح‌تری را از آنچه که می‌خرید، به دست آورید. دخل و خرج‌ها را دوباره چک کنید تا مطمئن شوید که آن‌ها درست هستند. همزمان با این کار، زمانی را هم صرف افشای اسناد و قرارداد و پرسیدن هر گونه‌ سوالی کنید که به وجود می‌آید.

 

مقایسه‌ی قیمت‌ با سازمان‌های مشابه

موقع شروع کسب و کار رستورانی، مهم نیست که شما کدام مسیر را انتخاب می‌کنید، دیدن کارهای رستورانی مشابه دیگر از شما زمان می‌گیرد، به ویژه اگر شما کسب و کاری موجود را بخرید یا برای خرید حق خاصی برنامه‌ریزی کنید. برای اطلاعات بیش‌تر با دفتر بازرگانی محلی، سازمان برتر تجاری، دفتر امور مصرف‌کنندگان و سازمان‌های مشابه دیگری تماس بگیرید.

 

هزینه‌ی حسن‌تفاهم

در هنگام خرید یک کسب و کار رستورانی موجود، دارایی‌ نامشهودی وجود دارد که باید در نظر گرفت. به این دارایی هزینه‌ی حسن‌تفاهم می‌گویند. این هزینه، ارزش دلار واقع در شرکت تجاری است که بالاتر از ارزشی است که برای دارایی‌های مادی آن تعیین می‌شود. اهمیت هزینه‌ی حسن‌تفاهم توسط این ارگان‌ها به رسمیت شناخته شده است:

 

دادگاه

اقتصاددانان

حسابداران حرفه‌ای

 

این هزینه نیز نوعی دارایی است که باید به طور مداوم تجدید شده و عاملی است که باید در هنگام خرید یک کسب و کار تجاری به خاطر بسپارید.

 

نقش سرمایه‌گذاران

بسیاری از افراد منبع درآمد دیگری ندارند تا رستوران رویاهای خود را راه‌اندازی کنند. به همین دلیل ۹۰ درصد از رستوران‌ها با کمک سرمایه‌گذاران خصوصی افتتاح شده‌اند که به تکمیل سرمایه‌ی خصوصی کمک می‌کنند.

 

محاسبه‌ی هزینه

به طور معمول، کارهای فست فود هزینه‌ای کم‌تر از رستوران‌هایی به سبک خانواده یا سطح بالا دارند. منطقی است که هزینه‌های self-service نسبت به پرداخت دستمزد کارکنانی که به کار گرفته می‌شوند، کم‌تر باشد. اگر شما رستورانی را در یک محل پرتردد می‌خرید، این کار هزینه‌ای بیش‌تر از یافتن یک محل روستایی خواهد داشت. با این نکاتی که در ذهن دارید، شما قادر خواهید بود تا اعدادی را به طرف خود بکشید که هزینه‌ای را بیش‌تر انعکاس می‌دهند که برای افتتاح یک تجارت رستورانی صرف خواهید کرد.