روش های افزایش فروش در ایران کدامند؟

روش های افزایش فروش: بخش اعظم عملیات فروش ، پیدا کردن مشتریان جدید و نگهداری از مشتریان قدیمی می باشد. آیا شما تا بحال موفق به فروش نشده اید؟ آیا شما از روش های افزایش فروش استفاده می کنید مطمئن نیستید؟

 

در این مقاله نویسنده سعی دارد روش های افزایش فروش و جذب مشتری و در نهایت فروش را به شما معرفی نماید.

 

 


 

روش های افزایش فروش، جذب مشتری و فروش محصول

 

۱- همواره در ذهن خود داشته باشید که همه مردم سعی دارند که ارزش را خریداری نمایند.

هیچ یک از مردم به دنبال خرید محصولات و خدمات شما نیستند و همواره سعی دارند که نتایج حاصل از محصولات و خدمات شما را بخرند، بنابراین روش های افزایش فروش خود را بازنگری کنید و سپس به تحلیل و بررسی آن بپردازید، شما باید برای شناسایی ارزش هایی که مشتری از خرید محصولات و خدمات شما بدست می آورد کل فرایند فروش خود را حتما بازنگری نمایید. مثلا کمپین بازاریابی شرکت کوکاکولا در ماه مبارک رمضان را بررسی کنید، شما می توانستید با ارائه ۳ در زرد رنگ بطری های نوشابه کوکاکولا به سوپر مارکت ها یک بطری نوشابه رایگان از شرکت کوکاکولا دریافت نمایید و جالب است بدانید نتیجه همین کمپین بازاریابی افزایش فروش شرکت کوکاکولا به نرخ ۴% شده است.

 

۲- مشتریان احتمالی و حتمی خود را برای روش‌های افزایش فروش حدس بزنید.

آیا می دانید احتمالا چه کسانی ممکن است از شما خرید کنند. شما می توانید برای مشتریان احتمالی و حتمی خود یک نماد درست کنید و حتما پاسخ سوالات زیر را بررسی نمایید.روش های افزایش فروش

– مشتریان احتمالی و حتمی شما در چه رنج سنی هستند؟

– مشتریان احتمالی و حتمی شما چه جنسیتی دارند؟

– مشتریان احتمالی و حتمی شما بچه هم دارند؟

– مشتریان احتمالی و حتمی شما مقدار درآمدشان به چه میزان است؟

– مشتریان احتمالی و حتمی شما به چه میزان تحصیلات دارند؟

 

۳- از مشتریان خود به صورت دقیق یک تعریف داشته باشید.

بررسی کنید که مشتریان شما چه مشکلی دارند و شما چه کمکی در حل این مشکل می توانید انجام دهید؟ چنانچه شما تلاش کنید مشتریانتان را به خوبی بشناسید و برای حل مشکلات آنها راهکارهایی داشته باشید می توانید برای کسب و کارتان مشتریان بسیار زیادی جذب نمایید.

– برخی مشکلات بسیار واضح هستند.

– برخی مشکلات واضح نیستند.

– گاهی اوقات مشتریان مشکلی ندارند، بنابراین از شما خرید نمی کنند.

 

۴- وارد دنیای رقابت شوید و سعی کنید نسبت به رقبای خود مزیت‌های بیشتری برای روش‌های افزایش فروش داشته باشید.

 

تفاوت عمده فروشی و خرده فروشی

 

 

در عملیات فروش متفاوت بودن با دیگر رقبا حرف اول را می زند، در هنگام فرآیند بازاریابی شما باید چندین تفاوتی که کالا و خدماتتان با دیگر رقبا دارد را برای مشتری بازگو نمایید، بیشترین مانور شما در هنگام بازاریابی باید بر روی کیفیت محصولات و خدماتتان انجام شود و بعد بر روی قیمت. البته لازم است بدانید که علاوه بر کیفیت و قیمت کالا و خدمات عوامل دیگری مد نظر خریدار می باشد مثلا: قابل دسترس بودن، خدمات پس از فروش و ….

 

۵- شما می‌توانید برای فروش خود از شبکه‌های اجتماعی نیز بهره‌مند شوید.

یکی از روش هایی که می توانید به معرفی محصولات و خدمات خود بپردازید استفاده از شبکه های اجتماعی می باشد. البته اغلب این نوع روش ها به صورت مجانی می باشد؛ مثلا می توانید از آپارات، فیسبوک، توییتر . …استفاده کنید.

 

۶- سعی کنید روی محصولات و خدمات خود قیمت مناسب بگذارید.

در بازار فعالیت خود بر روی قیمت محصولاتی که مشابه محصولات شما می باشد تحقیقات بازار کنید، بدانید وقتی می توانید بر روی موضوع قیمت گذاری محصولات و خدمات موفق شوید که قیمت آنها مساوی ارزش درک شده از سوی مشتری باشد و فقط در شرایطی می توانید قیمت بالاتری به مشتریان پیشنهاد کنید که ارزش کالا و خدمات شما نسبت به رقبا بالاتر باشد.

 

۷- سعی کنید تکنیک مذاکرات ناب را در خصوص روش‌های افزایش فروش فراگیرید!

کسانی که به فنون مذاکرات ناب هستند در هنگام مذاکره، مذاکره را به سمتی سوق می دهند که برای هر دو طرف سودمند باشد. معمولا کسانی که به این فنون آشنایی دارند سه ویژگی زیر را دارا می باشند:

روش های افزایش فروش

الف- از مشتری هدفمند سوال کنید، با سوالاتی که می پرسید نیاز و احتیاج مشتری را می یابند.

ب- در حین مذاکره صبور باشید.

پ- با آمادگی و آگاهی لازم وارد مذاکره شوید.

 

۸- مهم است که برای نگهداری از مشتریان قبلی خود زمان لازم را صرف نمایید.

همه مشتریانی که یک بار از شما خرید می کنند، می توانند مشتری ثابت شما شوند البته این مهم تنها در شرایطی برقرار می گردد که ارزش و اعتمادی که آنها نیاز دارند را از شما دریافت کنند.

 

۹- برای آن دسته از پتانسیل خرید از شما را دارند، شرایط تجربه‌های مجانی و تخفیفات ویژه‌ای را محیا کنید.

عده ای از افراد اگر یک بار از شما خرید خوب و رضایت بخشی داشته باشند جزء مشتریان وفادار شما خواهند شد

همواره در نظر داشته باشید که فرآیند های روش های افزایش فروش و جوش های خاص خود را دارد و همیشه رقبایی در بازار هستند که حداقل یک گام از شما بالاترند، بنابراین هرگز فراموش نکنید ، زمانی برای آزمون و خطا ندارید، زیرا اگر خطا کنید مشتری را از دست داده اید.

 

 


 

 

آشنایی با ترفندهای فروش محصول در مجله کسب و کار عمدکس

 

منبع: پارک بازاریابی ایران

Sending
User Review
0 (0 votes)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *